Logo

Změna pro Prahu 12

Titul, jméno a příjmení MUDr., Philipp Tom Ph.D., MBA
Věk 45
Povolání lékař, náměstek ministra zdravotnictví pro dohled nad zdravotními pojišťovnami
Region Praha 12, Modřany
Místo na kandidátce 10
Politická příslušnost KDU-ČSL

Obsah

Motto

Pečuj o svou obec, ona bude pečovat o Tebe

O mně

Lékař - revmatolog nyní pracující i jako náměstek ministra zdravotnictví s kompetencemi – dohled nad zdravotními pojišťovnami a farmacie. Otec velké rodiny.

Proč jsem se rozhodl vstoupit do politického života

Do lokální politiky jsem vstoupil spíše náhodou v době, kdy ještě lidé volili lékaře, protože si mysleli, že nemocnou společnost mohou vyléčit. Celkem tři volební období jsem pracoval v Radě městské části Prahy 12 a zároveň jako lékař a později náměstek ředitele ve Fakultní Thomayerově nemocnici. Při práci v Radě mě vždy zajímala především témata zdravotnická a sociální. Posledních několik let jsem pracoval jako náměstek ředitele pro léčebnou péči v Thomayerově nemocnici, a tak jsem kromě lékařské praxe řešil i problémy organizace a financování velkého zdravotnického zařízení. Nyní jako náměstek ministra zdravotnictví se snažím o zlepšení kvality zdravotnického systému - lékařskou praxi si ale i nadále udržuji.

Proč kandiduji na Praze 12

Jsem Váš zastupitel již několik volebních období a po letech, kdy jsem se snažil hájit Vaše zájmy v Zastupitelstvu i Radě MČ P12 chci i nadále využívat své zkušenosti pro užitek naší obce. Jsem Váš spoluobčan, kamarád a někdo, komu nejste lhostejní.

Kontakt na mě

tom.philipp@mzcr.cz

Čemu se budu v zastupitelstvu věnovat

Mým hlavním zájmem v politice je zlepšení systému poskytování zdravotní a sociální péče v Praze 12 odpovídající potřebám všech občanů. Mám zkušenosti z bytové politiky a budu je nadále využívat pro lepší bytovou situaci v Praze 12.
Informace o aktuálním dění naleznete na www.modranskenoviny.cz