Logo

Změna pro Prahu 12

Titul, jméno a příjmení MUDr., Philipp Tom Ph.D., MBA
Věk 49
Povolání Lékař revmatolog, zastupitel Městské části Praha 12
Region Praha 12, Modřany
Místo na kandidátce 5
Politická příslušnost KDU-ČSL

Obsah

Motto

Pečuj o svou obec, ona bude pečovat o Tebe

O mně

Celý život žiji v Praze 12, mám to tu rád. Vychoval jsem zde své děti a těším se, že zde vychovám i své vnuky a vnučky. V zastupitelstvu pracuji již asi 24 let. Snažím se, aby se nám tu všem žilo dobře, aby Praha 12 nebyla jen okraj Prahy kam se tisíce lidí jede vyspat ale dobré místo k žití.

Proč jsem se rozhodl vstoupit do politického života

Do lokální politiky jsem vstoupil spíše náhodou v době, kdy ještě lidé volili lékaře, protože si mysleli, že nemocnou společnost mohou vyléčit. Celkem tři volební období jsem pracoval v Radě městské části Prahy 12 a zároveň jako lékař a později náměstek ředitele ve Fakultní Thomayerově nemocnici. Při práci v Radě mě vždy zajímala především témata zdravotnická a sociální. Posledních několik let jsem pracoval jako náměstek ředitele pro léčebnou péči v Thomayerově nemocnici, a tak jsem kromě lékařské praxe řešil i problémy organizace a financování velkého zdravotnického zařízení. Později jsem pracoval jako náměstek ministra zdravotnictví se snažil o zlepšení kvality zdravotnického systému - lékařskou praxi si ale i nadále udržuji a brzo se k ní vrátím naplno.

Proč kandiduji na Praze 12

Jsem Váš zastupitel již několik volebních období a po letech, kdy jsem se snažil hájit Vaše zájmy v Zastupitelstvu i Radě MČ P12 chci i nadále využívat své zkušenosti pro užitek naší obce. Jsem Váš spoluobčan, kamarád a někdo, komu nejste lhostejní.

Kontakt na mě

tom.philipp@ftn.cz

Čemu se budu v zastupitelstvu věnovat

Mým hlavním zájmem v politice je zlepšení systému poskytování zdravotní a sociální péče. V Praze 12 došlo k změně majitele polikliniky a proto je potřeba velmi bedlivě sledovat zda se kvalita péče nehorší. Mám také zkušenosti z bytové politiky a budu je nadále využívat pro lepší bytovou situaci v Praze 12.
Aktuální informace najdete na našem Facebooku: www.facebook.com/zmenapraha12