Logo

Změna pro Prahu 12

Titul, jméno a příjmení Květa Ruterlová
Věk 54
Povolání úřednice - správa bytového a nebytového fondu
Region Praha 12, Kamýk
Místo na kandidátce 9
Politická příslušnost bez politické příslušnosti

Obsah

Motto

„Nejtěžším trestem pro myslícího člověka je beznaděj a bezmocnost“.

O mně

Bydlím na sídlišti Kamýk již 34 let, poslední roky se aktivně podílím v občanském sdružení „Na Obzoru", které vzniklo za účelem zabránění zhoršení kvality života a životního prostředí hlavně v lokalitě Kamýk. Mám středoškolské vzdělání a mezi mé zájmy patří zejména rodina, pejsek, fotografování, cestování, četba a kultura. Nemám ráda lež, závist a přetvářku.

Proč jsem se rozhodla vstoupit do politického života

Chci se aktivně podílet a ne pouze kritizovat.

Proč kandiduji na Praze 12

Není mi lhostejný současný stav a rozvoj Městské části Prahy 12. Na našem sídlišti vznikla necitlivá zástavba, která celkově zhoršila životní podmínky všech stávajících i budoucích obyvatel sídliště. Vadí mi, že vedení radnice neřeší katastrofální situaci s parkováním, rozšířením služeb v této lokalitě, která je územím smíšeným pro bydlení, obchody a služby a naopak povolila změnu územního plánu, kterou došlo k navýšení zahuštěnosti a toleruje obcházení kvót územního plánu, kde jsou považovány „ateliéry“ za nebytové prostory, ale nejsou vyprojektovány k tomuto účelu. Jednoduchou přestavbou z nich mohou vzniknout byty. Bylo dosaženo vrácení územního rozhodnutí k novému projednání, při kterém bych chtěla prosadit změnu projektu z „Obytný soubor Nad Modřanskou roklí“ tak, aby byl v souladu s územním plánem a přijatelný pro občany.

Kontakt na mě

kvetaruterlova@seznam.cz

Čemu se budu v zastupitelstvu věnovat

Rozhodně bych chtěla změnit komunikaci radnice s občany, dát větší důraz na názory občanů a hledání kompromisu a ne protlačovat řešení, která vyhovují pouze jedné straně. Chtěla bych se zasadit o lepší hospodaření obce a prosazování kvality prací, které jsou hrazeny z městského rozpočtu. V zastupitelstvu chci hlavně "zastupovat" zájmy občanů a při výkonu této funkce jejich zájmy hájit. Předpokládám, že jako zastupitel budu moci aktivně vstupovat do jednání a příprav projektů, prodeje pozemků, tvorbu územního plánu, sestavování rozpočtů apod. Budu se snažit o snížení kriminality a jejích příčin, jako jsou hrací automaty, drogy a jiné vlivy na kriminalitu.
Informace o aktuálním dění naleznete na www.modranskenoviny.cz