Logo

Změna pro Prahu 12

Titul, jméno a příjmení Mgr. Evžen Doležal
Věk 57
Povolání právník
Region Praha 12
Místo na kandidátce 17
Politická příslušnost bez politické příslušnosti

Obsah

Motto

Správně vidíme jen srdcem, co je důležité, je očím neviditelné.

O mně

Po studiích na právnické fakultě UK v Praze jsem jako podnikový právník několik let pracoval v oblasti stavebnictví. Firemnímu právu a problematice s tím spojené jsem se věnoval i po roce 1989 až do současné doby. Z pozice firemního právníka a tajemníka statutárních orgánů několika soukromých obchodních společností jsem postupně získal solidní přehled o fungování potravinářského průmyslu, bankovnictví, soukromých médií a v posledních několika letech i z oblasti zdravotnictví. V současné době pracuji jako vedoucí právního oddělení Všeobecné zdravotní pojišťovny. Mimo práci vykonávám činnosti spojené s předsednictvím ve Společenství vlastníků domu Krouzova 3040, kde i bydlím. Pomáhal jsem založit družstvo při privatizaci bytového fondu Prahy 12 po roce 1989, takže vím, co je to „správa domovního fondu“. Jsem ženatý, máme s manželkou již dvě dospělé děti (syna Petra – 33, dceru Lucii 31) a vnučku Emičku. Mezi mé hlavní záliby patří obecně sport, aktivně kolo a malá kopaná, cestování, četba a posezení s rodinou či přáteli u dobrého vína.

Proč jsem se rozhodl vstoupit do politického života

Jsem člověk zvídavý. Často mne nenechává klidným jak nehospodárně se spravuje obecní či státní majetek a práva občanů této země. Je pravdou, že chce-li člověk něco změnit, nestačí jen kritizovat. Do Modřan jsme se přistěhovali v r. 1980. Nelze přehlédnout, že za těch cca 34 let Modřany a přilehlé okolí neskutečně prokoukly. To však neznamená, že pro lidi zde žijící není neustále co zlepšovat, počínaje službami a konče životním prostředím. Řadu let a měsíců se stále nedaří např. vyřešit problém s novou radnicí, v některých případech v minulosti se domnívám, že bývalého vedení radnice šlo různým developerům více na ruku, než bylo zdrávo, povolovaly se stavby a investice, které nebyly vždy v souladu se zájmy místních občanů atd. Za zcela zásadní považuji, aby se o veřejné záležitosti starali slušní lidé, bez postranních úmyslů „vytěžit“ z té funkce něco pro sebe.

Proč kandiduji na Praze 12

Protože zde žiji, žijí zde i mé děti, přátelé a Modřany mám prostě rád. Je to myslím dobré místo pro život.

Kontakt na mě

dolezal.evzen@seznam.cz

Čemu se budu v zastupitelstvu věnovat

V rámci rozpočtových možností MČ Prahy 12 dalšímu rozšíření a zlepšení služeb pro naše starší občany, obdobně tak platí pro mimoškolní aktivity dětí školou povinných a mládeže. Dořešení problematiky kolem nové radnice. Napomáhat k efektivnějšímu chodu řízení radnice MČ Praha 12.
Aktuální informace najdete na našem Facebooku: www.facebook.com/zmenapraha12