Logo

Změna pro Prahu 12

Titul, jméno a příjmení Mgr. Daniel Feranz, Ph.D.
Věk 38
Povolání teolog, historik, tajemník Akademického senátu Univerzity Karlovy
Region Praha 12
Místo na kandidátce 19
Politická příslušnost KDU-ČSL

Obsah

Motto

Modřaňáci a Praha 12 stále potřebují Změnu.

O mně

Narodil jsem se ve slovenské Žilině. Po skončení gymnázia v Bytči mé kroky vedly do Čech za studiem. Zajímal jsem se o studium teologie, která byla tehdy na Slovensku přístupna pouze těm, kteří se chtějí stát kněžími. Naproti tomu bylo teologické studium na Univerzitě Karlově studium přístupno všem zájemcům. Tak mne osud přivedl na pražskou teologickou fakultu, kde jsem v roce 2006 absolvoval magisterské studium teologie a v roce 2012 získal doktorát z církevních a obecných dějin. V letech 2013 – 2016 jsem pracoval jako asistent poslance Ivana Gabala. Od roku 2016 pracuji na odboru bezpečnostního výzkumu a policejního vzdělávání ministerstva vnitra.

Proč jsem se rozhodl vstoupit do politického života

Od počátku mého studia na Univerzitě Karlově mne zajímalo zlepšení podmínek pro výuku a vědeckou práci na naší nejstarší univerzitě. Tento zájem o vysokoškolskou politiku mě přivedlo k rozhodnutí usilovat o hlasy ve volbách do akademického senátu univerzity. Funkci člena senátu univerzity jsem vykonával ve třech volebních obdobích, v letech 2013 – 2016 jsem pracoval jako asistent poslance Ivana Gabala. Díky těmto mým aktivitám jsem získal mnoho znalostí a zkušeností v oblasti zastupitelské demokracie a samosprávy a můj zájem se postupně přenesl z univerzitního do společenského prostředí. Tak jsem jako občan začal pracovat v komisi pro výchovu a vzdělávání Městské části Prahy 12, v pozici čela expertního týmu pro Aktualizaci Strategického plánu Hlavního města Prahy a jako garant oblasti vzdělávání jsem se mohl podílet na přípravě nového pražského operačního programu.

Proč kandiduji na Praze 12

Na Praze 12 jsem doma. Zde žiji se svojí rodinou. A zde vyrůstají moji dva synové. Tak všechno co se na Praze 12 děje se přímo týká mne a mé rodiny. Nemůžu proto stát stranou a nechat, aby za mne, a bohužel i někdy proti mně, rozhodoval někdo jiný. Proto nabízím své schopnosti a dovednosti, ve prospěch svým sousedům, abychom společně mohli změnit naše město pro nás i naše rodiny.

Kontakt na mě

ferancd@gmail.com

Čemu se budu v zastupitelstvu věnovat

Školství, mimo školní výchova dětí a mládeže a vztah obec a občan.
Aktuální informace najdete na našem Facebooku: www.facebook.com/zmenapraha12